Tasmanie
Blijf op de hoogte en volg Alice
19 Mei 2016 | Australië, Tasmania
Ik ben alweer 3 weken in Adelaide.. maar toch zal ik nog even schrijven over mijn roadtrip in tasmanie.
Na ons avontuur van Perth naar Broome. Vlogen we van Broome naar Tasmanie. En zo gingen we dus van de hitte naar de kou.
Eenmaal aangekomen in ons hostel droppen we onze spullen en besloten we meteen even een kijkje te gaan nemen bij de Salamanca Market, aangezien deze markt alleen op zaterdag is.
Zondag gingen we naar het Mona museum. Het Mona Museum is een museum voor zowel oude als moderne kunst en wordt het best omschreven met woorden als apart en bizar. Net als wij dachten dat het niet nog gekker kon bleek de pop waar we plusminus een kwartier naar hebben gekeken geen pop maar een levende Belgische man te zijn.... Hopelijk sprak hij Frans en geen Vlaams ;).
Maandag, dag 1 van de roadtrip, pikken we onze van op. Na een heeeeeel beknopte introductie van onze 'bus' waren we klaar voor vertrek. Onze van viel nog al op met het wiet teken en 'legalize it' er op. Hierdoor staken vaak mensen peace teken naar ons op.
Dinsdag stond de hike Cape Huay in het Tasman Penisula National Park op de planning. Een mooie wandeling langs de kust. Aan het einde van de wandeling spotten we een zeehond, waar we natuurlijk even mee op de foto moesten. Aan het eind van de dag slapen we op gratis camping bij Triabunna.
Woensdag, our lucky day, kwam er een aantal mensen niet opdagen voor de ferry naar Maria Island en zo waren er toch nog twee plekjes voor ons :). Op Maria Island bezoeken we zowel de fossil als de painted cliffs. Ook spotten we een wombat, waar we natuurlijk even een selfie mee moesten maken.
7 april, op naar Wineglass Bay in Freycinet NP! Binnen 20 minuten (ipv 40...) bereiken we het uitzichtpunt. We besluiten de trappen naar beneden te nemen zodat we Wineglass Bay ook van dichtbij konden zien. Vanuit daar liepen we in een rondje in ongeveer twee uur terug naar de carpark en op naar de volgende gratis camping.
Vrijdag beginnen we met een kleine wandeling bij de vuurtoren en een bezoekje aan Friendly Beach (beide nog in Freycinet NP) rijden we door naar de Bay of Fires. Verder stoppen we bij de carwash waar ze voor 2 dollar ook 4 minute douchen aanbieden. Na een paar dagen geen douche te hebben gezien was dit toch erg fijn. Na een heerlijke warme douche rijden via de Colombia falls door naar de volgende camping in de buurt van Launceston.
Zaterdag, rijden we het laatste stuk naar Launceston. In Launceston bezoeken we eerst de bibliotheek om wat van onze elektronische apparaten op te laden. Daarna lunchen we bij het city park, waar we ook nog even aapjes hebben gekeken... Daarna nog een wandeling bij de Cataract Gorge.
Zondag, 10 april, vervolgden we onze weg naar Stanley. Daar beklimmen we ' The Nut'. The nut is een berg(je) met mooie uitzichten over Tasmanië. Het was alleen behoorlijk winderig, dus we waaiden zo ongeveer letterlijk van de berg af.. Toen we terug kwamen bij de auto bleek leonie een klein foutje te hebben gemaakt.... de lampen van de auto waren aangebleven hierdoor was de accu leeg. Gelukkig schoten onze handige buren ons tegemoet en met een zetje en het op laten komen van de koppeling konden we er weer tegenaan.
Nadat we bij de volgende camping aangekomen waren en alweer paar uur stil stonden kwamen we erachter dat de lichten weer aanstonden.. en de accu weer leeg was...
Op maandag ochtend schoten onze nieuwe handige buren ons te hulp. Het was even worstelen met de startkabels maar na een kwartier (ja zo leeg was de accu..) startte onze auto weer, joehoe!!
Vol goede moed rijden we in de stromende regen richting Cradle Mountain NP. Daar werd mij medegedeeld dat het te gevaarlijk was om met dit weer de berg te beklimmen. Hierdoor moesten we een alternatief verzinnen en hebben we de Dove Lake track gedaan. Met soppende sokken in onze schoenen besluiten we het bij deze ene wandeling te houden en rijden we naar een camping bij Mount Field NP met onbeperkt hot showers (!!!!).
dinsdag bezochten we de Russell en Horseshoe Falls in het Mount Field NP. In de middag rijden we verder naar een camping in de buurt van Kettering waar we morgenochtend de ferry naar Bruny Island nemen.
Om 09:00 vertrekt de ferry en in een klein half uurtje brengt deze ons naar het eiland. We rijden eerst naar de vuurtoren waar we een mooi uitzicht over het eiland zien. Daarna rijden we richting het hoogtepunt van het eiland: The Neck. The Neck is een lang dun stukje land wat het noorden aan het zuiden verbindt. Een fotoshoot later rijden we weer terug naar de ferry en slapen we in Geeveston. Oh oh oh, wat een koude nacht weer (slapen in een auto bij 5 graden is niet zo fijn).
Donderdagochtend stond een tripje naar het zuidelijkste stukje van Tasmanië en dus tevens Australie op de planning. Na een oncomfortabele rit over een gravelroad met ontelbare gaten bereiken we Cockle Creek. Vanuit daar wandelen we door door de bush in ongeveer twee uur naar South Cape Bay. Dat was de wandeling zeker waard! Wat een mooi uitzicht en wat een stilte, je hoorde alleen het water tegen de rotsen klotsen. Na het opeten van onze gesmeerde boterhammetjes lopen we weer terug naar Cockle Creek en rijden we weer naar dezelfde camping in Geeveston. Gelukkig dit keer een minder koude nacht.
Op vrijdag bereiken we Hobart weer en besloten om Mount Wellington te bezoeken. Eenmaal de top bereikt waren we toch wat teleurgesteld. Ondanks dat de zon scheen, waaide het ontzettend en was het uitzicht verstopt achter de wolken. Desalniettemin hebben we ons toch wel vermaakt daar. 'S Middags rijden we naar een free camping.
Na ruim twee weken en 2400 km zit onze roadtrip er alweer op. Zaterdagochtend pakken we onze tassen en maken we de auto weer schoon.
De weekend hebben we rustig aan gedaan en gerelaxt in het hostel. Maandag pakte we het vliegtuig naar Adelaide.
In Adelaide ben ik op zoek gegaan naar een baan en na een week alleen maar CV's te hebben uitgedeeld.. heb ik een baan gevonden! Ik werk een paar dagen per week in een bar/restaurant. Daarbij maak ik nu 's ochtends schoon in het hostel zodat ik daar gratis kan verblijven...
Ik zal tot ongeveer eind Juni in Adelaide blijven om geld te sparen en daarna zal ik via de outback naar Alice spring gaan om vervolgens in Darwin te eindigen.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley